Sektor medyczny nieustannie się rozwija – popyt na absolwentów szkół medycznych jest wysoki. Jednym z bardziej potrzebnych zawodów związanych z medycyną jest masażysta. Dlatego dużo młodych ludzi wybierających zawód, musi wziąć pod uwagę wymagania rynku pracy. Osoba wykonująca masaż leczniczy powinna posiadać zwód medyczny, gdyż jest to świadczenie zdrowotne.

Aby uzyskać tytuł technika masażysty należy skończyć dwuletnią szkołę medyczną. Tego typu szkoły można spotkać w większych miastach jak np. Toruń. Podczas edukacji można nauczyć się wielu technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny i kosmetyczny. W jakich miejscach może szukać zatrudnienia absolwent takiej szkoły? Czy zawód masażysty jest satysfakcjonujący? Na jakie zarobki może liczyć absolwent? 

Salon masażu w Toruniu przyniesie Ci ulgę w bólu karku.

Czy warto zostać masażystą?

Analiza rynku pokazuje, że od pewnego czasu nie ma zbyt wielu wykwalifikowanych masażystów. Dzięki dużemu popytowi absolwent nie powinien mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Ilość  osób ze schorzeniami układu ruchu, a najczęściej ze schorzeniami kręgosłupa stale rośnie. W chwili obecnej można uznać, że jest to choroba cywilizacyjna, która spotyka coraz więcej osób. Odpowiednio przeprowadzony masaż, przez wykształconego masażystę może przynieść wytchnienie w bólu, a także całkowicie go wyeliminować. Takie wsparcie pacjentom w ich cierpieniach może przynieść wiele zadowolenia z przeprowadzonego masażu. W przypadku wszelkiego rodzaju kontuzji, masaż jest również zalecaną formą terapii, wspomagającą dojście do zdrowia. 

Masażysta – czym dokładnie się zajmuje?

Dobrze wykwalifikowany technik masażysta musi znać różne rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Potrafi dopasować on odpowiedni masaż w zależności od problemu, a także innych uwarunkowań pacjenta takich jak ogólny stan zdrowia czy wiek. Zadaniem masażysty jest usuwanie wszelkiech problemów bólowych oraz pomoc w rekonwalescencji po przebytych kontuzjach. Zasadniczą umiejętnością jest rozpoznawanie wad postawy i sposoby korygowania ich. 

Dalsza kariera masażysty – jak wygląda?

Ze względu na dużo różnych sposobów masażu, wykonawca może specjalizować się w określonych. Oczywiście każdy z tych masaży w inny sposób oddziałuje na ciało, z tego powodu warto zgłębiać wiedzę na wybrany temat. Inaczej wykonuje się masaże lecznicze, a inaczej te, których najważniejszym zadaniem jest zmniejszenie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta specjalizujący się w masażach leczniczych może dostać posadę w szpitalach, ośrodkach fizjoterapii czy w sanatoriach.

Na pewno nie ma przeszkód aby otworzyć swój własny interes. Jeżeli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu relaksacyjnego, wtedy zatrudnienie może znaleźć w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybranie tej specjalizacji również umożliwia założenie swojej własnej działalności. Jeśli chodzi o pensję w tym zawodzie to na pewno na najwyższe może liczyć absolwent, który zechce otworzyć swój własny gabinet masażu. Jednakże musi liczyć się on z tym, że należy kupić w np. łóżko do masażu, oraz zdobyć choć minimum doświadczenia. 

Czy masażyści cenią swoją pracę? 

Dla większości masażystów ten zawód jest także ich hobby. Na pewno jest to trudna fizycznie praca, wymagająca sporo wysiłku. Jednak jeżeli ktoś kocha to co robi i ciągle się dokształca – wówczas staje się prawdziwym profesjonalistą. Masażyści także w pewnym stopniu są swego rodzaju terapeutami – zazwyczaj podczas takiej sesji pacjenci zwierzają się. Z pewnością jest to praca dająca dużo zadowolenia, mimo wszystko masażyści zazwyczaj skarżą się na nieodpowiednie propozycje które składają klienci. Głównym kłopotem są „pacjenci”, którzy żądają masażu erotycznego. Na pewno zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to miłe doświadczenie dla masażysty.

Zawód masażysty jest jest zawodem przyszłościowym. Absolwent szkoły medycznej kształcący się na kierunku technika masażysty z pewnością nie będzie miał najmniejszego kłopotu z otrzymaniem zatrudnienia. Nie można zapominać, że jest to wymagający fizycznie i psychicznie zawód, w którym warto ciągle się kształcić. Z tego powodu warto, żeby osoba, która uda się na ten kierunek lubiła to co robi, wtedy potencjalne trudności nie będą zbyt dużym kłopotem.