Wiele pacjentów chce mieć pełny i zdrowy uśmiech. Z tych powodów też coraz chętniej wybierana jest stomatologia estetyczna. Na terenie Garwolina, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Siedlca oraz Sokołowa Podlaskiego można znaleźć wiele gabinetów, które pozwolą spełniać marzenia oraz zadbać o zęby. Co warto wiedzieć odnośnie stomatologii estetycznej oraz co zdecydowanie wziąć pod uwagę?

Czym dokładnie jest stomatologia estetyczna?

Głównym celem stomatologii estetycznej jest poprawa stanu zębów. Specjaliści odpowiadają zarówno za diagnozowanie, jak i wybranie najlepszego sposobu i rozwiązanie problemu. Dzięki stomatologii estetycznej można uzyskać piękny i pełny uśmiech bez względu na stan rzeczywistego uzębienia. 

Kto wybiera stomatologie estetyczną?

Stomatologia estetyczna to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie lubią swojego uzębienia lub mają z nim problemy. Rozwiązanie wykorzystywane jest również przy ubytkach oraz brakach w uzębieniu. Ze stomatologii estetycznej może skorzystać każdy, kto chce poprawić wygląd swojego uśmiechu.

Najpopularniejsze zabiegi stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna obejmuje wiele rozmaitych zabiegów. 

  • Licówki – wykorzystywane są przy ubytkach, trwałych przebarwieniach oraz krzywym kształcie uzębienia.
  • Implanty – to specjalne śruby, które wstawiane są tam, gdzie brakuje zęba oraz umożliwiają założenie nowej korony aby zastąpić ubytek.
  • Endodoncja – inaczej nazywana jest też leczeniem kanałowym. Zapobiega usunięciu zęba poprzez wczesne leczenie stanów zapalnych dotyczących miazgi i tkanek okołowierzchołkowych.
  • Odbudowy kosmetyczne – umożliwiają pozbycie się ubytków zębów.
  • Wybielanie zębów – zabieg pozwala na pozbycie się przebarwień i odzyskanie pięknego, białego koloru.

Stomatologia estetyczna – zalety

Do podstawowych zalet stomatologii estetycznej można zaliczyć pozbycie się kompleksów odnośnie uśmiechu. Osobom po zabiegu nie towarzyszy już dyskomfort podczas pokazywania zębów, które są białe, równe i estetyczne. Wśród dostępnych zabiegów każdy dopasuje rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. 

Dobry gabinet – jak go wybrać?

Podczas wybierania najlepszego gabinetu warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Najchętniej odwiedzana jest klinika Dental House – stomatologia estetyczna w Łukowie. Wyróżnia się ona między innymi profesjonalnym podejściem do klienta, specjalistami z pasją oraz najnowszej generacji sprzętem. Kolejną mocną stroną jest także bogata oferta rozmaitych zabiegów. Ogromne doświadczenie oraz wielu zadowolonych klientów jedynie potwierdzają, że wybór Dental House jest słuszny.