Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna. Nie ma w tym nic dziwnego – ma mnóstwo zalet, których nie posiadają tradycyjne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na coraz większą popularność na rynku działa coraz więcej firm oferujących montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co trzeba uwzględnić, wybierając firmę, aby wybór nie okazał się błędem.

Jeśli zamieszkujesz województwo Pomorskie – na pewno warto zainteresować się firmą Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy wykonującej montaż paneli fotowoltaicznych, trzeba pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma wpływa na sukces całej inwestycji. Bez wątpienia nie należy więc decydować się na pierwszą firmę, która wpadnie nam w oko. Powinna to być decyzja poprzedzona głęboką analizą.

Fotowoltaikę na obszarze Pomorskiego kładzie również Sollab

Czy firma posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje?

Jeszcze zanim złożymy na umowie swój podpis koniecznie należy zapytać czy firma, z którą zamierzamy rozpocząć współpracę posiada certyfikat będący potwierdzeniem kwalifikacji instalatorów OZE. Każdy z pracowników zatrudnionych w firmie powinien bowiem mieć za sobą odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu paneli słonecznych. Dobrze jest dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy stawia na podwykonawców, których jakość pracy często pozostawia wiele do życzenia. Koniecznie trzeba też dowiedzieć się na jakich urządzeniach bazuje dana firma. Powinna ona sięgać po komponenty wyłącznie od znanych i cenionych producentów.

O co jeszcze warto zapytać?

Chcąc powierzyć montaż fotowoltaiki, koniecznie trzeba w trakcie rozmowy wstępnej zapytać o następujące kwestie:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, z której usług zamierzamy skorzystać powinna gwarantować wykonanie projektu. Nie brakuje firm wykonujących projekty absolutnie za darmo. Niektórzy zalecają, aby porównać ze sobą projekty przygotowane minimum przez dwie firmy, zwracając szczególną uwagę na moc , jaka została zaproponowana. Ustalić trzeba również szczegóły dotyczące montażu. Warto zapytać jak długo trwa montaż paneli, a także jak długo trzeba czekać na rozpoczęcie prac. Warto przy tym pamiętać, że czasem opłaca się poczekać, jeżeli firma jest naprawdę solidna i pracuje na wysokim poziomie. Fotowoltaika jest najczęściej bezobsługowa. Warto jednak dopytać czy można liczyć na wsparcie w razie jakichkolwiek problemów. Ważną kwestią jest też gwarancja. Zawsze trzeba upewnić się jaką gwarancję zapewnia firma wykonująca montaż paneli, a także jaki jest jej zakres. Wprawdzie instalacje fotowoltaiczne raczej się nie psują, ale zawsze warto mieć furtkę, jeśli coś jednak się wydarzy. Można dopytać również o dofinansowanie. Wiele firm proponuje pomoc w jego uzyskaniu, co znacznie obniża koszt wykonania instalacji.

Jak szukać firmy montującej panele słoneczne?

Znalezienie firmy , która oferuje montaż instalacji fotowoltaicznych nie jest teraz problemem. Przykładem jest na przykład województwo pomorskie, w którym takich firm nie brakuje. Zawsze można wspomóc się Internetem. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „montaż paneli słonecznych”, aby błyskawicznie znaleźć firmę w danym regionie.

Montaż paneli słonecznych trzeba zlecić mającej szerokie doświadczenie firmie działającej na wysokim poziomie. Na szczęście aktualnie taką firmę znaleźć można bez problemu.