Prawo pracy od jakiegoś czasu wymaga, aby zapewnić pracownikom stały dostęp do napojów w zakładzie pracy. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na to, aby kupić lub wynająć dystrybutor do wody. Ile tak naprawdę wynosi cena za użytkowanie tego sprzętu? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wody do biura?

Czy woda do biura jest droga?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że firmy oferujące dostarczanie wody zwykle wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, jakie są przed nimi stawiane, dlatego hurtowy jej zakup jest z pewnością korzystnym rozwiązaniem. Koszt niespełna dwudziestolitrowej butli wody to mniej więcej dwadzieścia złotych, co jest, trzeba przyznać, niezwykle przystępną stawką, jeśli wziąć pod uwagę ceny wody butelkowanej w sklepach. 

Typy dystrybutorów

Aby jednak woda do biura była przystępna jeśli chodzi o konsumpcję, należy zapewnić należyty dystrybutor wody. Są ich różne typy, ale najbardziej popularny i najtańszy będzie dystrybutor butelkowy – to urządzenie znane ze wszelkich przychodni czy hoteli. Można oczywiście nabyć go na własność, ale istnieje także bardzo korzystna pod względem finansowym opcja wypożyczenia – miesięczny czynsz za dystrybutor wody to zwykle kilkadziesiąt złotych. 

To bardzo ważne

Woda do biura jest konieczna dla dobrego samopoczucia pracowników. W związku z tym nie powinno się oszczędzać na liczebności dystrybutorów i jakości wody, na której cotygodniowe dostawy się zdecydujemy. Z pewnością wpłynie to również na efektywność pracy.