Regularne badania ginekologiczne powinny być standardem dla każdej kobiety. Może cieszyć, że poziom wiedzy w tej materii wzrasta. Potencjalne efekty zaniedbań na tym obszarze mogą być wszak przykre.

Badania ginekologiczne powinno się przechodzić w celach profilaktycznych. Ginekologa należy wizytować też w sytuacjach takich jak bóle bądź swędzenie w miejscach intymnych albo kiedy planujemy zajście w ciążę. Kompleksową opiekę ginekologiczną zagwarantować może klinika Silver Medica.

Szczególnie ciąża jest istotnym tematem dla każdej kobiety. By przejść ją w pełnym zdrowiu warto ją zaplanować. Pomoc w planowaniu ciąży i jej przejściu mogą specjaliści z Silver Medica. Rutynowe kontrole, dieta, odpoczynek i stałe monitorowanie stanu pociechy powinny przyczynić się do urodzenia zdrowego malucha.

Ciąża – jak ją zaplanować i się do niej przygotować?

W dzisiejszych czasach wiele par ma kłopot z zajściem w ciąże. By zmaksymalizować swoje szanse na zapłodnienie warto się dobrze do tego przygotować. Wizyta u lekarza, po dogłębnym wywiadzie, pozwoli nam dostać skierowanie na najistotniejsze badania.

Niepomijalną rolę w ubieganiu się o dziecko mają także przywyczajenia pary – zwłaszcza żeńskiej części duetu. Trzeba odstawić wszelkie używki. Wskazana jest także powściągliwość w ćwiczeniach fizycznych. Dieta i należyte nawodnienie również mają znaczenie.

Oprócz tego kobietom zaleca się stosowanie kwasu foliowego, który niweluje ryzyko wystąpienia u dziecka wad wrodzonych.

Jak często odwiedzać lekarza w trakcie ciąży?

Gdy starania o potomstwo zakończą się sukcesem, powinno się zostać w stałym kontakcie z lekarzem. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest pomoc w prowadzeniu ciąży przez położne. Taką opiekę oferuje dla przykładu klinika Silver Medica. Pacjentka dzięki temu może oczekiwać na pomoc na każdym etapie ciąży.

Gdy podejrzewamy ciążę powinniśmy się jak najszybciej zgłosić do lekarza – przyjmuje się, że powinno to nastąpić w ciągu 6-8 tygodni od ostatniej miesiączki. Po potwierdzeniu błogosławionego stanu ginekolog zakłada kobiecie kartę ciąży i przeprowadza wywiad położniczy. Wykonywany jest też szereg niezbędnych badań – cytologia, USG i inne badania diagnostyczne.

Prowadzenie ciąży Warszawa polega na kontroli jej przebiegu – sprawdzane jest zdrowie zarówno mamy, jak i pociechy znajdującej się w je brzuchu. Jej celem jest wczesne diagnozowanie ewentualnyc wad prenatalnych. Wczesne wykrycie takich anomalii pozwala przygototować leczenie jeszcze w trakcie życia płodowego.

Usługa prowadzenia ciąży cechuje się indywidualnym ujęciem tematu. Wsłuchuje się ona w oczekiwania przyszłej matki i zawsze stara się znaleźć najlepsze w konkretnej sytuacji wyjście. Osoba prowadząca ciąże pomaga też w ułożeniu odżywczej diety dla kobiety, a także pomaga rodzicom przygotować się na powitanie malucha na świecie.

Dlatego decydując się na wsparcie przy prowadzeniu ciąży powinno się sprawdzić jakim podejściem wyróżnia się dana placówka. Silver Medica bez wątpienia zasługuje tu na wspomnienie ze względu na duży poziom wiedzy merytorycznej personelu, dobrze wyposażone gabinety i stuprocentowe zaangażowanie we współpracę z pacjentką.