Chcesz poprawić swój angielski i myślisz o zapisaniu się na kurs językowy w szkole językowej? Wybór zajęć, szczególnie w w większych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków jest doprawdy ogromny. Kurs biznesowy, kurs dedykowany osobom dorosłym, kurs dla studentów, kurs konwersacyjny… Są nawet kursy dedykowane firmom! Na co się zdecydować?! 

Trzeba przyznać, że obecnie znajomość języków obcych jest bardzo mile widziana, a niekiedy nawet wymagana podczas rekrutacji pracy, ale również przydaje się w trakcie codziennego przeglądania licznych stron internetowych. Coraz więcej treści spływa do nas w języku angielskim, ale inne języki, dajmy na to hiszpański, również są w cenie. Aby należycie opanować umiejętność porozumiewania się oraz analizowania różnorakich treści, dobrze jest udać się na kurs. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze – szkoła językowa, prywatne korepetycje, a może coś innego?

Jeśli rozglądasz się za kursem angielskiego i mieszkasz w Warszawie sprawdź koniecznie Alfa Lingua

Wybierz kurs dopasowany do swoich możliwości

Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj kursu, musisz zorientować się, na jakim poziomie danego języka jesteś. Na tej podstawie dobierzesz kurs dla siebie. Jeśli, na przykład, władasz już angielskim w stopniu komunikatywnym, odpowiednie będą prywatne korepetycje, na których wzbogacisz swoje słownictwo, poznasz ciekawe zwroty i przełamiesz barierę przed wypowiadaniem się w danym języku. Jeśli jednak musisz zacząć od podstaw, wydaje się, że szkoła językowa będzie najbardziej optymalną opcją, która pomoże Ci poznać podstawy języka w grupie osób, które będą się nawzajem wspierać i motywować. 

Kursy, które z reguły znajdziesz w ofercie szkół języków obcych:

  • business english
  • kurs tradycyjny
  • kurs nastawiony na gramatykę
  • konwersacje
  • kursy przez internet

Im większa konkurencja na danym rynku, tym wybór typów kursów jest szerszy. Dla przykładu w Warszawie są nawet kursy dla miłośników zwierząt!

Jakie kursy językowe są warte uwagi?

Istnieją także inne typy kursów językowych, trochę bardziej pasujących do konkretnych preferencji. Powszechne są między innymi kursy danego języka w kontekście zagadnień związanych z biznesem. Regularnie organizuje się również kilkutygodniowe kursy, które odbywają się w jednej z europejskich stolic – jeśli chodzi o angielski jest to rzecz jasna Londyn. Przebywając w innym kraju, można niezwykle łatwo opanować dany język, gdyż jest więcej okazji do codziennej komunikacji.