Notatniki czy kalendarze spiralowane są zwykle postrzegane jako jedne z najbardziej elegancko zrealizowanych produktów drukarskich. Metoda spiralowania pozwala połączyć ze sobą kartki o znacznej grubości, a również wielostronnicowe projekty. Z uwagi na to świetnie sprawdzi się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Czym charakteryzują się produkty spiralowane?

Oprawa spiralna to proces, który spaja ze sobą strony z reguły plastikową lub metalową spiralą – jest ona wkładana do dziur wzdłuż krawędzi kartek papieru. Wiele firm oferuje także różne kolory spirali – by produkt był możliwie mocno spersonalizowany. Spiralowanie wykorzystuje się przeważnie dla dokumentów do 300 stron. Jedną z ciekawszych usług na rynku drukarskim jest propozycja firmy OandP – proponują oni wykonywanie opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Profesjonalne wykonanie spiralowania zapewnia wygląd wysokiej klasy, a także solidność.

Oto zalety spiralowania

Przed zamówieniem koncepcji do wydrukowania prawie nigdy nie myślimy nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Najczęściej koncertujemy się na kwestiach poglądowych, choć sprawy techniczne są tak samo ważne. W przypadku kiedy zdecydujemy się na spiralowanie, możemy mieć pewność, że wydrukowane strony produktu będą się bez przeszkód obracać, pozostawać na swoim miejscu, a w szczególności nie będą się giąć i uszkadzać. Książek w oprawie spiralowanej nie trzeba także przytrzymywać na konkretnej stronie, by się nie zamknęła. Właśnie ze względu na to jest to jeden z najlepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane zezwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Ze względu na to mamy możliwość łatwego przeglądania, a także zajęcia minimalnej ilości przestrzeni na biurku czy stoliku.