CZYM JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka ostatnio gości w naszych życiach. Popularność zyskują wszelkiego gatunku ćwiczenia duchowe, medytacja, joga. Sporo ludzi korzysta z rady znawców aby doświadczenia głębokich przeżyć mentalnych. Otwierają się sklepy ezoteryczne. Czym rzeczywiście jest ezoteryka, co kryje się pod tym wyrazem?

 Powinno się rozpocząć od tego, że jest to bardzo rozległe pojęcie, obejmujące setki idei. Większości osób ezoteryka kojarzy się z mistycyzmem. W rzeczywistości, ezoteryka to wiedza mistyczna, ścieżka do wyższego poziomu świadomości i lepszej poznania otaczającego  świata. Związana jest z ideami tajemnymi.

Ludzie zajmujące się ezoteryką korzystają z numerologii, astrologii czy psychologii, po to by przewidywać przyszłość jak również zdobywać inspirację. Oprócz tego, regularnie używa się z zaklęć, wróżb czy rytuałów. Przyznaje się też\także pewną znaczenie numerom, wyrazom lub przedmiotom. Ezoteryka dzięki swoje cechy kładzie nacisk na osobistym oświeceniu człowiekai. 

EZOTERYKA W PODEJŚCIU HISTORYCZNYM

Osoby zajmujące się praktykami ezoterycznymi przewijają się przez świat od dawien dawna. Przykładowo w mitologii greckiej występowały wyrocznie. Wśród różnych cywilizacji od dawien dawna obecni są szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej kulturze można przytoczyć szeptuchy i szeptunów – znających w medycynie ludowej, zdolnych do odczytywania ludzkich utrapień. 

Latami spojrzenie na takich osób bywało dwojakie – część korzystała z ich wiedzy i brała na poważnie w każde myśl, dla innych byli oni pospolitymi szarlatanami, działającymi we współpracy z diabłem. Symbole odprawiane przez ezoteryków kojarzyły się z diabłem. Ze względu na niezgodność z naukami kościoła takie osoby często skazywane były na banicję.  

Dziś ezoteryka interpretowana jest inaczej. Sporo ludzi patrzy ją za warte zgłębienia fenomen. Ezoterycy przyglądają się w gwiazdy, wyciszają się, czytają horoskopy. Wszyscy dąży do zdobyć prawdę na swój swoimi metodami

SKLEP EZOTERYCZNY – ZAINTERESOWANIE KREUJE SPRZEDAŻ

Wzrost popularności aktywnościami ezoterycznymi spowodował odzew sprzedawców. Wraz z wzrastającym popytem na ezoteryczne produkty i usługi, zaczęły powstawać sklepy ezoteryczne. Są one konsekwencją na pragnienia klientów, którzy poprzez specjalne rzeczy, chcą intensyfikować przeżywane przeżycia lub zatapiać się znacznie głębiej w swoich wewnętrznych doświadczeniach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM ZNAJDZIEMY?

Należy przyjrzeć się produktom będących na stanie w sklepie ezoterycznym. Pomoże to zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie – czy sklep ezoteryczny jest dla wszystkich?

Jednym z bazowych przedmiotów występujących w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Zapach uwalniany przez kadzidło w trakcie spalania ma odświeżać atmosferę i czyścić pokój, w którym jest rozpylany od ciemnych mocy. 

Następnym produktem, który dostaniemy na półce  sklepu ezoterycznego są świeczki. Cechują się one zróżnicowaniem odcieni, wydzielanych zapachów i zastosowań. Ułatwiają wejść w pozytywny aurę, przegonić negatywne demony, zwalczać napięcia. Świeczki wykorzystuje się też do różnorodnych rytuałów bądź masaży.

Popularnym zakupem są różnorodne magiczne kamienie, którym przypisuje się odpowiednie aury. Zgodnie z ezoteryków wpływają one na nasze nastrój, wspierają w pokonywaniu problemów prywatnych. Ametyst, agat czy onyks to kamienie, które wspierają dochodzić do wenętrznej harmonii, siły do działania, czy obfitość.

Sklep ezoteryczny to też przedmioty połączone ze sportowym trybem życia – naturalne kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego wyposażenie tworzą róże rzeczy: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Więc czy sklep ezoteryczny może być dla większości? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej.