W związku z estetyką zazwyczaj decydujemy się na wybielanie zębów co ułatwia nam stomatologia estetyczna w Łuków. Istnieje kilka technik wybielanie zębów. Aczkolweik musisz mieć w pamięci że nie u wszystkich osób naturalny kolor kości pozwoli na osiągnięcie idealnego rezultatu.

Zabiegi pozwalające na uzyskanie białych zębów to:

usunięcie kamienia nazębnego – pomimo, że nie jest to metoda wybielania, to poprawia ona wygląd zębów. Zdejmowanie kamienia polega na wielu zabiegach czyli skaling, piaskowanie oraz lakierowanie uzębienia.
nakładkowe wybielanie zębów – polega na nałożeniu na zęby specjalistycznych nakładek z żelem wybielającym. Warto je nosić przez kilka tygodni po kilka godzin dziennie.
wybielanie lampą – jest to szybki i drogi sposób na białe zęby. Ten zabieg nie dość, że jest bezbolesny, ale trwa także nieco ponad godzinę a efekty widoczne są od zaraz.
metoda walking bleaching – ta technika polega na stopniowym wybielaniu wnętrza zębów, wykorzystuje ona nadboran sodu i pozwala na pozbycie się przebarwień martwych zębów.
power bleaching – to metoda mocnego wybielania martwych zębów używając ciepła.

Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Substancje wykorzystywane do wybielania zębów to nadtlenek mocznika, nadtlenek wodoru a także nadboran sodu. Zazwyczaj na próżno ich szukać w preparatach drogeryjnych.Należy również stwierdzić że tymi preparatami nie osiągniemy takiego efektu jak w gabinecie dentystycznym. Aczkolwiek produkty, po które można sięgnąć, by w domu spróbować wybielić, to:
pasty wybielające,
płyny do płukania jamy ustnej,
nici dentystyczne,
paski wybielające.

Nie tylko drogeryjne produkty działają, istnieją także typowo domowe sposoby na wybielanie zębów. Polegają na szczotkowaniu zębów sodą oczyszczoną, kurkumą oraz węglem aktywnym. Należy pamiętać aby praktykować te metody przez kilka miesięcy, aby uzyskać efekt. Dodatkowo na zęby wybielająco wpływa również stosowanie jakościowych szczoteczek do zębów.