Nie ulega wątpliwości, że każde polowanie może dostarczyć uczestnikom niezwykłych przeżyć i doświadczeń. W jego trakcie można odczuć wiele emocji, niekiedy bardzo sprzecznych, jak również czystej adrenaliny. Zanim jednak udamy się na polowanie, warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi informacjami i sugestiami w tej kwestii. 

Poznaj teorię

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów łowów jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane zwykle przez dzierżawcę lub zarządcę konkretnego koła łowieckiego, a definicja zakłada, że uczestniczą w nim więcej niż dwie osoby – ale w przypadku polowania na zające, określenie “polowanie zbiorowe” jest słuszne dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim ponad sześciu myśliwych. 

Kluczowe zasady

Niezależnie jednak od właściwych definicji, pewne zasady pozostają niezmienne. Nade wszystko w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie skończyła osiemnastu lat. Co więcej, uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych środków odurzających. Jest również wiele reguł wiążących się z tym, że nie powinno się mieć naładowanej broni w momencie, w którym nie jest się na stanowisku – szczegółami z pewnością podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed początkiem łowów.