Naturalne olejki eteryczne zyskują coraz większą popularność. Od setek lat stosowane są w celach aromaterapeutycznych, a nasze babcie wykorzystywały ich drogocenne właściwości w leczeniu masy schorzeń. Lecz nie wszystkie wyroby to naturalne olejki eteryczne dobrej jakości. W jaki sposób zidentyfikować cenne naturalne olejki eteryczne? Jakie profity dają Ci całkowicie naturalne olejki eteryczne? Tego dowiesz się w dzisiejszym tekście.

Co wyróżnia naturalne olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak najlepszej klasy wyciągi z roślin. Ich mocny zapach zawarty w każdej kropelce to dowód na to jak bardzo zostały skondensowane. 

Do stworzenia jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego różanego niezbędne jest aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Takie wielgie stężenie produktu daje Ci szansę zrobienia użytku z ogromu drogocennych cech rośliny.  

Naturalne olejki eteryczne są wytwarzane na multum sposobów, w dużej mierze tworzy się je ze świeżo zebranych lub suszonych roślin techniką destylowania parą wodną lub destylacji wodnej.  

Jakie właściwości mają naturalne olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne destylowane jedynie z surowców pochodzenia roślinnego posiadają mnogość cennych właściwości. W zależności od Twoich wymagań możesz zastosować je na różne sposoby.

Terapia zapachami jest jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywania naturalnych olejków eterycznych – masz możliwość użyć dyfuzora lub przeznaczonego do tego kominka. Naturalne olejki eteryczne posiadają też korzystny wpływ na problemy ze skórą. W tym celu użyj kilku kropli naturalnego olejku eterycznego do kąpieli albo zmieszać z Twoim ulubionym balsamem.

Olejek lawendowy

wykazuje korzystne działanie wyciszające jak też wpływa na relaks, używany w trakcie procesu aromaterapeutycznego pomoże nam się rozluźnić oraz zapewni dobry i spokojny sen. 

Olejek sosnowy

używany najczęściej w sezonie przeziębień, doskonale służy w infekcjach górnych dróg oddechowych, a jego zapach daje wytchnienie podczas kataru. Ma działanie odświeżające oraz pobudzające, a także odświeża wykończony umysł.

Olejek rozmarynowy

jest to jeden z najczęściej używanych naturalnych olejków eterycznych. Pomaga w skupieniu a także działa wspomagająco na procesy myślenia. Stosowany na skórę pomoże w walce z cellulitem, będzie również doskonale wygładzał naskórek.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego wspaniałych właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Można go stosować wspomagająco w walce z przeziębieniem, a nawet grypą. Używany na skórę skutecznie radzi sobie z trądzikiem i zmianami skórnymi.

Kupuj tylko naturalne olejki eteryczne

w 100% naturalny produkt, jakim jest olejek eteryczny, da Ci nie tylko wspaniały aromat ale również nieprzebrane właściwości wspomagające leczenie. Niestety w wielu sklepach znajduje się ogromna liczba substytutów a także produktów podejrzanej klasy. Jak zatem rozróżnić całkowicie naturalne olejki eteryczne od substytutów? 

Najłatwiejszym sposobem jest patrzenie na sema nazewnictwo. Kiedy na etykiecie nie jest jasno powiedziane, że jest to artykuł całkowicie stworzony z naturalnych ekstraktów, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż w swym składzie ma związki drażniące lub chemiczne związki wypełniające. Posiada on przyjemny aromat, ale nie powinieneś używać go w celach leczniczych oraz nakładać wprost na skórę – na przykład do masażu bądź jako dodatek do kąpieli lub balsamu.

Jeżeli na etykiecie widzisz dopisek “olejek zapachowy” możesz być pewien, że jest to jedynie podróbka naprawdę drogocennego naturalnego olejku eterycznego.Należy również zobaczyć czy firma pokazuje przeróżne zaświadczenia które dotyczą składu, sposobu pozyskiwania a także jakości produktów użytych do wytworzenia ekstraktu. W momencie gdy firma jest uczciwa i można bez większych trudności prześledzić proces wytwarzania każdej partii, możesz mieć pewność w kwestii wysokiej jakości, a co za tym idzie najlepszego działania.