Nie da się ukryć, że dla bardzo wierzących osób oraz ich rodzin niezwykle ważne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to gdy jesteś osobą z najbliższej rodziny, stoisz przed pewnym dylematem: jaki prezent wręczyć? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości religinej

Rzecz jasna bardzo popularnym wyjściem będzie sprawienie interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele osób decyduje się, by wręczyć rower czy aparat fotograficzny. Dziecko może być bardzo ucieszone z tego typu upominku, lecz jeśli wiele osób wpadnie na taką koncepcję, może być ich zbyt dużo. Stąd też dobrze jest pomyśleć nieco nieszablonowo i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to stosowny upominek

Bardzo dobrym pomysłem będzie na przykład sprezentowanie różnorakich drobnostek związanych konkretnie z katolicyzmem oraz wiarą – przecież na tym opierają się takie uroczystości, jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Ciekawe będą także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest zbyt spektakularnym prezentem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystało z komputerów czy aparatów fotograficznych, lecz dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co przedmioty materialne, są prezenty o wymiarze duchowym, które mogą utrzymać nas w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są w związku z tym świetnym pomysłem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Może być za to wdzięczne.