Na początku posyłamy dziecko do miejsca o nazwie żłobek, a później przedszkole. Żłobek w Gorzów Wielkopolski, Warszawie, Krakowie – to jedynie przykłady miejsc w których znajdziemy sprawdzone przedszkole lub żłobek. Lepiej wybrać przedszkole prywatne czy może publiczne? Przeczytaj nasz tekst aby się tego dowiedzieć.

Zalety przedszkoli prywatnych

1. Bardzo duży wybór zajęć dodatkowych – przedszkola prywatne mają w ofercie dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Są nimi między innymi robotyka, nauka gry na flecie, basen, tenis, nauka angielskiego, zajęcia taneczne.

2. Mała liczba dzieci w grupie – zajęcia w placówce niepublicznej odbywają się w niewielkich grupach. Taki zabieg sprawia, że każdy maluch ma zapewnioną pełną opiekę.

3. Przedszkole jest otwarte cały rok – w przedszkolach niepublicznych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.

4. Mamy możliwość wyboru przedszkola profilowanego – znajdziemy wiele placówek profilowanych. Czyli na przykład przedszkole językowe, sportowe albo artystyczne;

5. Nowoczesne wyposażenie – takie przedszkola najczęściej posiadają nowoczesne sale,które są bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;

6. Duża ilość atrakcji – takie placówki dają wiele możliwości. Gwarantują zajęcia które dobierane są indywidualnie do umiejętności i zapotrzebowania maluchów.

7. Wykwalifikowana kadra – prywatne przedszkola zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy czy też pedagoga.

8. Wysoki poziom bezpieczeństwa – każde przedszkole prywatne posiada własny monitoring, ponadto wstęp do przeszkoda jest kontrolowany.

Zalety przedszkoli publicznych- jakie są?

1. Głównym plusem przedszkoli publicznych jest ich darmowość. Dziecko ma możliwość przebywać 5 godzin za darmo , natomiast każda następna godzina to koszt złotówki. Dodatkowo w niektórych przedszkolach zajęcia dodatkowe są również bezpłatne, w innych natomiast trzeba za nie dopłacać.

2. W przedszkolach publicznych istnieje komitet rodzicielski. Składki na niego wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Zaletą jest również fakt, że przedszkola publiczne są podległe gminie. Musi ona kontrolować, czy w przedszkolu publicznym przestrzega się wszelkie prawa narzucone odgórnie przykładowo w związku z kadrą pracowniczą.