Włosy na ludzkim ciele mają istotne zadanie – ochronę przed zimnem. Jednak obecnie nie są one nam niezbędne, dlatego dużo osób pragnie się ich pozbyć. Można powiedzieć, że pozbywanie się owłosienia jest jednym z najczęstszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno samodzielnie, jak i u kosmetycznki. Jak wiadomo już setki lat temu znane były ludzkości różnorakie metody usuwania włosków z ciała. Wykonywały je obie płcie. Obecnie panuje powszechne przekonanie, że pachy i nogi zadbanej kobiety powinny być nieskazitelnie gładkie. Dzisiejsze kobiety mogą korzystać z wielu metod usuwania włosków zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które metody są najlepsze? Czy opłaca się korzystać z usług gabinetu kosmetycznego?

Wybór najsuteczniejszej metody usuwania zbędnego owłosienia

Wybór metody usuwania owłosienia zależy jedynie od osobistych upodobań. Każda z metod zarówno ta wykonywana w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie posiada pewne minusy i plusy. Oczywiście przed przystąpieniem do zabiegu warto zastanowić się nad występującymi alergiami, a także problemami skórnymi. Kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto skorzystać z rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można znaleźć dużą ofertę salonów kosmetycznych, gdzie każdy niewątpliwie dobierze odpowiednią metodę dla siebie.

Samodzielne usuwanie nadmiernego owłosienia

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się zbędnych włosków samodzielnie, do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpowszechniejsza metoda, nie wymagająca użycia profesjonalnego sprzętu. Wystarczy maszynka i pianka do golenia. Jest to też naprawdę szybki sposób, aczkolwiek trzeba pamiętać, że może przyczyniać się do podrażnień, a co więcej trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga użycia odpowiedniego kremu znajdującego się prawie w każdej drogerii. Jest ona w miarę prosta, jednakże może wywoływać alergie czy podrażnienia skóry. Sposób ten nie należy do najtańszych – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to metoda, która daje długotrwałe efekty, aczkolwiek jest wyjątkowo bolesna. Maszynka działa w prosty sposób – małe pęsety łapią włoski i je po prostu wyrywają. Aby metoda ta była skuteczna włoski muszą być w miarę długie, w innym wypadku będą nieuchwytne. 

Usuwanie zbędnego owłosienia w gabinecie kosmetycznym

Salony kosmetyczne w Toruniu oferują wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po wyschnięciu usuwany jest płynnym ruchem. Metoda ta z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo skuteczna. Jej efekty utrzymują się nawet kilka tygodni. Należy pamiętać, że do zabiegu włoski muszą być stosunkowo długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to usuwania woskiem, ale trochę droższa. Pasta składająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po zaschnięciu usuwana szybkim ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, a także włoski mogą być krótsze. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która usuwa owłosienie na stałe. Włosy naświetlane są odpowiednim laserem, który uszkadza cebulkę włosa. Jest to delikatny sposób, który można stosować nawet w miejscach wrażliwych. Żeby metoda ta przyniosła pożądane efekty należy zastosować ten zabieg kilka razy. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.