Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji? Dezynsekcja polega na zwalczaniu szkodników. Jeżeli więc w Twoim mieszkaniu pojawiły się prusaki albo mrówki, to jest to idealny moment aby przemyśleć czy dezynsekcja nie będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Partnerem tekstu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – fachowcy w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Którą metodę dezynsekcji wybrać?

Do najpopularniejszych z metod dezynsekcji należy oprysk, żelowanie i zamgławianie. Zależnie od ilości szkodników i tego, które owady przebywają w mieszkaniu, pracownicy doradzą najskuteczniejszy plan działania.

Oprysk

Metoda korzystająca z oprysku polecana jest przy dużym zagęszczeniu szkodników. Dobrze działa na każdego insekta, jednak przeważnie wykorzystywany jest do likwidowania prusaków i karaluchów.

Metoda dezynsekcji żelowej

Coraz większym wzięciem cieszy się dezynsekcja żelowa. Spowodowane jest to dużą efektywnością i długotrwałym działaniem. Jest bezpieczna i w trakcie jej stosowania nie jest konieczne wyprowadzanie się. Żelowanie wykorzystywane jest przy usuwaniu karaczanów i mrówek.

Metoda zamgławiania

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu stosowana jest przede wszystkim w przestronnych miejscach albo na świeżym powietrzu. Przykładem tego sposobu są coroczne opryski na muchy i komary. Jest to też podstawowy sposób na usunięcie moli i pluskiew.

Gazowanie

Mniej popularne jest gazowanie. Wpływa na to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych pomieszczeń przynajmniej na 7 dni. Ta metoda używana jest w wielkich firmach i fabrykach, w których często spotykany jest dla przykładu mklik mączny lub rozkruszek.

Jak przygotować się na dezynsekcję mieszkania?

Zależnie od tego jakie robaki zamieszkują nasze mieszkanie i jaką metodę dezynsekcji wykonamy, nasze przyszykowanie domu do tego zabiegu nie będą takie same. Przy każdej dezynsekcji jednak musisz opróżnić szafki, w których mogą znajdować się szkodniki. Jeżeli podejrzewasz, że owady przebywają w lokalizacjach z utrudnionym dojściem – wysuń szafy i pozostałe przeszkody. Odłącz od prądu wszystkie urządzenia elektryczne. Pochowaj też, albo zabezpiecz wszelkie przedmioty, które wykorzystujecie na co dzień. 
Jeśli wykorzystywane było zamgławianie albo oprysk – przewietrz mieszkanie, wyczyść dokładnie wszelkie blaty i stoły, na których szykujesz posiłki, lub posilasz się.
Wiedz, że owadów szybko przybywa i polecamy zająć się problemem jak najszybciej. W Warszawie uzyskasz konieczne wsparcie w zakresie dezynsekcji.