Angiologia jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny. Zajmuje się sprawami z pogranicza chociażby innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Wydaje się, że niewiele osób orientuje się, w jakich sytuacjach warto udać się do angiologia i w jakich schorzeniach jest on w stanie nam pomóc. A zakres jego działań jest niezwykle szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Kiedy warto udać się do angiologa?

Angiolog para się przede wszystkim wszelkimi przypadłościami związanymi z nieprawidłowym działaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten bardzo często współpracuje ze specjalistami innych, choć bardzo podobnych, dziedzin lekarstwa. Kumulując swoje wysiłki, są razem w stanie zapobiec naprawdę niemiłym chorobom. 

Jeśli chodzi o choroby, które zwalcza angiolog, to wachlarz jest naprawdę szeroki. Pośród nich są między innymi tętniaki, lecz również zwężenie tętnic, miażdżyca czy nowotwory układu naczyniowego. Dlatego jeśli tylko podejrzewasz, że Twoje naczynia działają w niezdrowy sposób, warto skierować się do angiologa, który na pewno powie, co należy w konkretnej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia osobiście lub zlecić zabieg u fachowca z którejś z podobnych dziedzin. 

Jeśli szukasz najlepszego angiologa, zwłaszcza w okolicach miasta Suwałki, zobacz Medbuk.

Angiolog – jakie zabiegi wykonuje?

Pośród wielu zabiegów, jakich podejmuje się angiolog, jest między innymi laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje bardzo często także czynności profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie wykryć wszelkie stany zapalne czy dolegliwości. Umożliwia to szybką i sprawną reakcję.