Mówi się że piękny uśmiech to nasza największa ozdoba. Próchnica i urazy mechaniczne to najczęstsze przyczyny powstawania ubytków uzębięniu. Dziury w uzębieniu są nie tylko mało estetyczne ale mogą prowadzić również do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Do tych zalicza się przemieszczanie okolicznych zębów, które prowadzi do wad zgryzu. Gdy robią się luki powinno się odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najbardziej powszechne metody. Jeśli szkasz pracowni protetycznej w mieście Częstochowa, zobacz koniecznie www.fakhari.pl.

Protezy zębowe

Protetyka ma wiele fanów, wiąże się z mniejszym kosztem niż implantologia,a także przebieg jest dużo krótszy. Protezy możemy kategoryzować na stałe i ruchome. Do stałych liczymy takie które wyciągamy na noc. Ich mankamentem jest to że powinniśmy je oczyścić z resztek pokarmu, są także większe niż protezy stałe czy implanty. Pacjent musi zaadaptować się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo podobne do wyglądu fizjologicznych zębów a ich dostosowanie w pracowni protetycznej zapewnia komfort użytkowania. Protezy stałe to mosty oraz korony, które protetyk mocuje do zębów pacjenta. Korony są przymocowane do bazy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do otaczających zębów. Do założenia protezy stałej trzeba oszlifować ząb. Może to budzić obawy, natomiast jeśli jesteś po leczeniu endodontycznym nie ma to większego znaczenia.

Implany zębowe

Implanty to bezsprzecznie jedno z najtrwalszych rozwiązań, ale też najbardziej złożonych. Podczas operacji dentystycznej tytanowa śruba zabespieczająca implant osadzana jest w szczęce, co naśladuje naturalny korzeń zęba. Po zakończonym zabiegu trzeba poczekać parę miesięcy, aby implant zrósł się z tkanką, co znacznie wydłuża proces leczenia. Jako ostatni element na śrubie umieszczona jest korona, którą przygotowuje pracownia protetyczna. Jest to proces mniej agresywny niż protezy stałe, ponieważ nie narusza się się okolicznych zębów. Protetyk odwzorowuje jedynie brakujący ząb. Wszystkie opisane metody są dostępne w naszym gabinecie protetycznym w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy razem najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.