Z pewnością jazda na rolkach, oraz jazda na wrotkach zaliczany jest do jednego z najprzyjemniejszych i najlepiej działających na zdrowie sportów. Do ich zalet zalicza się:

  • umocnienie mięśni nóg czy też w pośladkach
  • przyśpieszenie spalania tłuszczu,
  • poprawia kondycję, wzmocnienie koordynacji ruchowej.

Jednakże zalety rolkarstwa nie sprowadzają się tylko do korzyści zdrowotne. Jazda na rolkach oprócz tego, że sprawia, że ciało jest mocniejsze, jest to perfekcyjna forma relaksu i sposób na wspaniałą formą relaksu i sposobem na aktywne zagospodarowanie czasu z rodziną.Ważny jest także fakt że  jazda na wrotkach stwarza okazję do poznania nowych osób,ponadto pozwalają one nie pamiętać o stresie.  Najlepsze w wrotkach jest to, że żeby zacząć jeździć, nie trzeba być wysportowanym. Dodatkowo rolki przeznaczone są zarówno dla młodych, jak i dla starszych osób których kondycja jest różna.

Jakie są korzyści z jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach w skuteczny sposób spalają tkankę tłuszczową

Czy jesteś świadom, że rolki są skutecznym sposobem na odchudzanie prawie jak bieganie? Podczas godzinnej jazdy jesteś w stanie {zredukować|spalić| nawet 700 kalorii. Stałe uprawianie tego sportu, odbywające się trzy dni w tygodniu, pozwalają na szybką utratę kilogramów. 

Wrotki nie obciążają stawów

Przewagą jazdy na rolkach nad joggingiem jest to iż przeciąża ona stawy w mniejszym stopniu. Przez to, że aktywność jest płynna, nie ma potrzeby narwanych zrywów, kolana oraz kręgosłup nie są tak narażone na przeciążenia jak podczas biegania.

Jazda na wrotkach poprawia kondycję

Dzięki temu, że jazda na rolkach należy do sportów aerobowych wzmacnia serce a także korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego układu krążenia. Silne serce lepiej pompuje krew, przez co tlen dostarczony jest szybciej do wszelkich tkanek organizmu. Dzięki temu o wiele mniej się przemęczamy a także posiadamy znacznie więcej energii.

Wrotki poprawiają mięśnie nóg 

Ze względu na to, że podczas  jazdy na rolkach uruchomione są wszelkie duże grupy mięśniowe, uda u u jeżdżących na rolkach stają się jędrne. 

Rolki poprawiają koordynację ruchową

W związku z koniecznością utrzymania odpowiedniego balansu ciała podczas chwiejnych rolek powoduje, iż odpowiednie mięśnie w naszym ciele muszą ze sobą współpracować. Wrotki wyrabiają koordynacji.

Rolki dotlenia nasz organizm

Bezsprzecznie podczas jazdy na wrotkach zażywamy aktywności na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, że taki trening jest zdrowszy oraz lepiej dotlenia nasz organizm niż aktywność fizyczna w zamkniętych obiektach.

Jazda na wrotkach jest idealnym środkiem transportu  

Ogromną zaletą jazdy na rolkach jest fakt, że można nimi dotrzeć wszędzie, gdzie poprowadzone są asfaltowe drogi.

Jazda na wrotkach rozluźnia oraz redukuje zdenerwowanie

Jazda na wrotkach po czasie zapełnionym obowiązkami to perfekcyjny sposób aby zredukować stres czy nawet izolacja od rutyny życia codziennego. Ponadto wrotkarstwo pozwoli nam przyjemnie spędzić czas z korzyścią organizmu  jak i prezencji naszej sylwetki.

Gdzie w Szczecinie można jeździć na rolkach? 

Bez wątpienia najbardziej korzystna pora roku do treningów na rolkach to bezsprzecznie miesiące wakacyjne czyli przykładowo maj. Szczecin oferuje wiele miejsc gdzie jest możliwość jazdy na wrotkach. Gdzie jeździć na rolkach w Szczecinie?

Arkonia

Na uwagę zasługuje mieszcząca się w Szczecinie arkonka. Obok niej znajdziemy bujne krzewy oraz jezioro. Bez wątpienia dzięki temu jazda na rolkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Pełny dystans trasy wynosi 1,7 kilometra.

Szczecińskie bulwary

Kolejną lokalizacją są Szczecińskie Bulwary. Pełny dystans tej trasy mierzy 850 metrów.

Trasa zamkowa

Lubisz widok na cały Szczecin?Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi tak to z pewnością rekomendujemy trasę zamkową. Jest to wyasfaltowana dróżka, która oferuje widok zarówno na Odrę i Szczecin.