Różnica między przyczepą campingową a kamperem

Kamper jest całkowitym pojazdem. Jego wygląd przypomina minimalnie ciężarówkę, ma kabinę kierowcy i sypialnię, łazienkę a także kuchnię. Jest to pojazd wynaleziony specjalnie dla turystyki, daje ogromną mobilność i jest wybitnie praktyczny dla kierowcy, który nie martwi się, że holuje przyczepę. Zajmuje również dużo mniej miejsca niż przyczepa campingowa. Aby kierować znaczną część kamperów wystarczające jest typowe prawo jazdy kategorii B.

Przyczepa campingowa nie posiada silnika ani szoferki – trzeba ją ciągnąć aby przetransportować na docelowe miejsce. Plusem przyczepy jest możliwość ulokowania jej w jednym miejscu na dłużej, a sąsiedztwo odwiedzić autem. Warto być świadomym, że nie każdy pojazd będzie mógł holować przyczepę campingową – konieczne jest żeby miał określone cechy i hak.

Jak wypożyczyć kampera i przyczepę?

Zakup kampera albo przyczepy campingowej może uchodzić za duży wydatek, w szczególności jeśli chcemy pojechać nim w podróż raz w roku. W takiej sytuacji przydatna może okazać się wypożyczalnia kamperów i przyczep campingowych. W trakcie wynajmu przyczepy klient dostaje przyczepę, która jest całkowicie uszykowana do wypoczynku. Nie ma potrzeby aby samemu kupować podkłady nieprzemakalne na materace albo butle gazowe. W sezonach letnich wynajem przyczepy możliwy jest na przynajmniej 7 dni.

Żeby wynająć kampera albo przyczepę z wypożyczalni, niezbędne jest posiadanie podpisanej umowy wynajmu przyczepy. W wypożyczalni kamperów Legion w Gdańsku jest się zmuszonym do złożenia deklaracji ile ludzi będzie nią podróżowało i mniej więcej trasy wypoczynku. Możecie zostać poproszeni o wpłacenie kaucji zwrotnej, która będzie ochroną na wypadek uszkodzenia lub zabrudzenia przyczepy oraz kampera.

Parkowanie kampera i przyczepy campingowej w Gdańsku

Najpopularniejsze jest zostawianie kamperów i przyczep na polach namiotowych, na których za dopłatą można podłączyć media. W Gdańsku znajdziecie jednak kilka lokalizacji, w których jest możliwość aby postawić przyczepę campingową oraz kampera i będą to zwyczajne parkingi, a nie pola namiotowe. Jako przykład tego typu lokalizacji może być parking w Brzeźnie, tuż przy plaży. Nie ma tam możliwości podłączenia wody ani prądu, ale jest to pewna alternatywa dla pól namiotowych. Następnym tego typu terenem będzie parking na Westerplatte, który również jest przy samej plaży. 

Dla turystów, którym nie zależy na bliskości morza, może przypaść do gustu parking przy jeziorze Jasień. Znajduje się w bardzo ładnej okolicy, obok lasu i z wieloma ścieżkami rowerowymi.